„Uczyłbym dzieci muzyki, fizyki i filozofii; ale w szczególności muzyki, dla wzorców w muzyce i wszelkich sztuk, które są kluczowe w uczeniu się”
- Platon

W ramach zajęć dodatkowych płatnych przez rodziców prowadzimy indywidualną naukę gry na pianinie, której głównym celem jest rozwijanie wrażliwości i zdolności muzycznej dziecka. Nauka to nie tylko gra, ale również zabawa wprowadzająca w piękny świat muzyki klasycznej jak i rozrywkowej.

Dziecko grając na pianinie, nie tylko rozwija swoją kreatywność, koordynację słuchowo-ruchową, prawidłową postawę, ale także rozwija wyobraźnię poprzez improwizowane miniatury ilustracyjne. Ilustracje muzyczne kształtują świadomość w zakresie kreowania dźwiękó, motywują do ciągłego działania, mobilizują do szybkiego myślenia, rozbudzają uczucia, nastroje i wyobraźnię muzyczną.

Dzieci poznają również pierwsze tajniki zawodu muzyka. Na początku są to umiejętności wydobywania dźwięków, czytania nut, rozpoznawania wartości rytmicznych. Nastęnie uczą się realizować coraz trudniejsze elementy muzyki - dynamikę, artykulację, charakter wykonywanych utworów.

Zajęcia trwają 30-45 minut. Prowadzone są przez wykwalifikowanego pedagoga i dostosowane są do wieku i zdolności dzieci.

Copyright © by Przedszkole Alfik 2017
UE