"Dzieci, które zaczynają w bardzo wczesnym wieku uczyć się języka obcego, potrafią lepiej zrozumieć własny język ojczysty, jako że stają się świadome istnienia języka jako takiego"
- Renzo Titone

Znajomość języków obcych we współczesnym świecie jest już nie tylko koniecznością, lecz normą. Kwestia wielojęzyczności, rozumianej jako wymógł obecnych czasów , powoduje dynamiczny wzrost zainteresowania nauką języków obcych, także u dzieci. Obecnie naukę języka obcego, głównie angielskiego rozpoczyna się już w wieku przedszkolnym, dzięki przekonaniu, że im wcześniej dzieci rozpoczną naukę, tym większą mają szansę na jego opanowanie, a co za tym idzie na lepszą przyszłość.


Nasze przedszkole wychodzi naprzeciw potrzebom rodziców i dzieci wprowadzając naukę języka angielskiego już od grupy najmłodszej. W pracy z maluchami lektor wykorzystuje nowatorskie metody nauczania. Dzieci uczą się poprzez zabawę w grupie oraz doświadczenie. Lektor wykorzystuje m.in. popularne zabawy przedszkolne do rozwijania ich umiejętności językowych. Ponadto w czasie zajęć lektor pracuje z dostępnymi zabawkami jak również inicjuje sytuacje występujące w życiu codziennym.


Tematyka zajęć dostosowana jest do potrzeb oraz zainteresowań dzieci, które podczas nich poznają m.in. świat zwierząt, kolorów, kształtów, zabawek, uczą się słownictwa dotyczącego garderoby czy jedzenia, poza tym przyswajają wiedzę związaną ze zwyczajami panującymi w krajach anglojęzycznych.

Zajęcia z języka angielskiego w naszym przedszkolu cieszą się ogromnym powodzeniem i mamy nadzieję, że przyczynią się do rozbudzenia zamiłowania do nauki języków obcych, kiedy dzieci opuszczą już mury przedszkola.

Copyright © by Przedszkole Alfik 2017
UE