„Szczęśliwi ci, którzy mają w sercu muzykę i uśmiech na ustach”.
- Franz Schubert
Chór Przedszkola „Alfik” w Toruniu powstał w 2007 roku, w ramach działającego wówczas Programu Rozwoju Chórów Szkolnych „Śpiewająca Polska” - realizowanego przez Narodowe Centrum Kultury. Stałymi formami działalności w ramach programu były  m.in.: dodatkowe lekcje śpiewu, comiesięczne spotkania dyrygentów, warsztaty dla osób prowadzących chóry oraz doroczne przeglądy chórów. Projekt NCK zakończono w 2014 roku - zespół jednak nadal istnieje i występuje.
Zajęcia przeznaczone są dla wszystkich uzdolnionych i lubiących śpiewać dzieci. Obecnie w zajęciach w przedszkolu „Alfik”  uczestniczy ok. 40 chórzystów w wieku od 4 do 6 lat, którzy bardzo chętnie i z zapałem uczą się nowych piosenek, rozwijają wrażliwość muzyczną, doskonalą poczucie rytmu, poznają zasady występów scenicznych, uczą się udziału w życiu kulturalnym placówki, aktywnie uczestniczą w życiu kulturalnym najbliższego środowiska, biorą udział w imprezach miejskich.

Dyrygent mgr Aleksandra Okoniewicz

- założycielka i dyrygent Chóru Przedszkolnego "Alfik" od 2007 roku absolwentka 6-letniego Studium Nauczycielskiego w Toruniu ​( kierunek "Wychowanie Przedszkolne" ) absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu ( kierunki: "Metody komputerowe w edukacji" oraz "Komputery w edukacji"), absolwentka WSB w Toruniu (kierunek: "Zarządzanie w oświacie"

  • śpiew chóralny , występuje z chórami: Cordiale Coro z Aleksandrowa Kujawskiego ,  Zespołem  Kameralnym Portamus Gaudium  - Toruń , Towarzystwem  Śpiewaczym Lutnia -Toruń
  • poezja śpiewana , muzyka religijna, muzyka retro  - wokalistka Zespołu  "Claritas" ( od 1990 r. 7 nagranych płyt, w 2005 - Nagroda Prezydenta Miasta  Torunia Michała Zalewskiego, 
  • muzyka rozrywkowa - wokalistka zespołu  - dance  imprezy okolicznościowe)
  • udział w nagraniach piosenek do bajek, w reżyserii  W.Chachuły  (od 2002 - co roku), wystawianych w PM17 w Toruniu ( m.in. Piosenka Królewny  Śnieżki, Nazbieram Kwiatów, Smutki Kopciuszka , Dobra Wróżka i inne.)
  • juror Czerniewickich Spotkań z Piosenką w SP 34 oraz Konkursu Kolęd i Piosenki Bożonarodzeniowej w SP14
  • współorganizator corocznych Toruńskich Koncertów Kolęd  w Ratuszu Staromiejskim w Toruniu
Copyright © by Przedszkole Alfik 2017
UE