02/06/2018

WYJAZD!

                                                                   

                                                                       DRODZY RODZICE!

Przypominamy, że w poniedziałek (04.06) wyjeżdżamy do leśncitwa Bielawy w ramach obchodów Dnia Dziecka. Prosimy o odpowiednie przygotowanie dzieci (strój, obuwie itp.)


23/05/2018

ŚWIĘTO MAMY I TATY

Z okazji Dnia Mamy i Święta Taty ciocie z grupy Motylki składają rodzicom naszych przedszkolaków najpiękniejsze życzenia i wierszyk do nich dołączają.

MAMO, TATO,

COŚ CI DAM!

MAŁE SERCE, KTÓRE MAM!

A W TYM SERCU RÓŻY KWIAT.

MAMO, TATO

ŻYJCIE NAM 100 LAT!!


23/05/2018

ZAJĘCIA OTWARTE Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

W dniu 23 maja odbyły się zajęcia otwarte z języka angielskiego. Przybyli na nie rodzice naszych kochanych dzieci. Motylki, z pomocą anglistki Edytki i naszą, zaprezentowały zdobyte do tej pory umiejętności językowe. Brawo dla pojętnych uczniów!.


23/05/2018

PIKNIK RODZINNY W ALFIKU

Już w piątek wielki piknik rodzinny " Kowbojskie show" z okazji zbliżającego się Święta Mamy i Dnia Taty. Na pikniku nie zabraknie wspaniałych atrakcji i rodzinnej atmosfery. Ciocie z grupy Motylki serdecznie zapraszają.


23/05/2018

ZABAWY Z PIŁKĄ NA ŚWIEŻYM POWIETRZU

Tym razem zajęcia z piłką odbyły się na przedszkolnym placu zabaw. Motylki czynnie uczestniczyły w zabawach proponowanych przez trenera Grzesia. Były skupione i skoncentrowane, a przy tym uśmiechnięte i szczęśliwe. Majowa pogoda dopisała i pozwoliła byśmy czas z piłką spędzili na dworzu.

Brawo dla małych piłkarzy!.                                                   


16/05/2018

ZAJĘCIA OTWARTE - ZAPROSZENIE

PANIE Z GRUPY MOTYLKI SERDECZNIE ZAPRASZAJĄ RODZICÓW NA ZAJĘCIA OTWARTE Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO, KTÓRE ODBĘDĄ SIĘ 23 MAJA O GODZ. 11.15.


15/05/2018

NUTKI Z DALEKIEGO ŚWIATA

Kolejne spotkanie z cyklu muzyka etniczna przybliżyło nam, jak wyglądają i brzmią bębny afrykańskie wykonane z drewna i skóry. Dzieci mogły spróbować swoich sił w grze na tych instrumentach. Jak się okazało w grupie Motylki mamy naprawdę świetnych i utalentowanych bębniarzy.


13/05/2018

ZABAWY RUCHOWE NA PRZEDSZKOLNYM PLACU ZABAW

Ciepła, letnia pogoda sprawiła, że Motylki "wyfrunęły" z przedszkola na alfikowy plac zabaw. Po raz kolejny znakomicie bawiły się w piaskownicy, na zjeżdzalni, na huśtawce, na wszystkich dostępnych sprzętach terenowych. Zabawy na świeżym powietrzu zachęcają do podejmowania aktywności fizycznej, uczą funkcjonowania w grupie rówieśniczej, sprzyjają nawiązywaniu relacji społecznych, kształcą precyzję oraz koordynację ruchową.


13/05/2018

ZAJĘCIA RZEŹBIARSKIE - sowa z gliny

W grupie Motylki odbyły się zajęcia z wykorzystaniem gliny jako materiału plastycznego. Przedszkolaki zwinnie pracowały paluszkami tworząc kształt sowy. Takie zajęcia mają na celu: kształtować wyobraźnię przestrzenną, doskonalić zdolności manualne, pobudzać u dzieci myślenie logiczne oraz twórcze postrzeganie rzeczywistości.


06/05/2018

DZIEŃ ZIEMII

Nasze przedszkole obchodziło Święto Ziemii. Każda grupa przedszkolna, również Motylki, przygotowała krótki występ, podczas którego zaprezentowała piosenkę oraz okrzyk dla matki ziemii. Przedszkolaki odczytały list od niej, który zawierał zadania do wykonania, w tym posadzenie kwiatów.


06/05/2018

WIOSENNE ŻABKI

Przedstawiamy prace plastyczne dzieci z grupy Motylki. Były to wesołe, wiosenne żabki.


10/04/2018

NA ALFIKOWYM PLACU ZABAW

Piękna, wiosenna pogoda zachęciła nas do wyjścia na alfikowy plac zabaw. Słoneczko świeciło, a szczęśliwe Motylki bawiły się świetnie, szczególnie w piaskownicy.


10/04/2018

URODZINY BENIA

Gratulacje z okazji urodzinek dla naszego cudownego Motylka Benia. Wszystkiego najlepszego!!!


26/03/2018

MUZYKA ETNICZNA

Za nami kolejna muzyczna podróż, tym razem na Lombok - indonezyjską wyspę położoną między wyspami Bali i Sumbawa. Dzieci poznały instrumenty z tego regionu: bębny lonkińskie, kokiriko, garputlę, kasziszi, pudła akustyczne z łupin orzecha kokosowego. Miały także możliwość zagrać na nich, dzieląc się swoimi zdolnościami.


26/03/2018

Sympatyczny gość na kiermaszu wielkanocnym

Na kiermaszu wielkanocnym pojawił się niespodziewany gość. Od razu wzbudził wielkie zainteresowanie przedszkolaków. Chodzi o czarnego króliczka, któremu Motylki nadały imię Czarnuszek. Króliczek jest bardzo uroczy i natychmiast zdobył serca nas wszystkich.


25/03/2018

KIERMASZ WIELKANOCNY

Trwa kiermasz wielkanocny w naszym przedszkolu. Motylki również przygotowały świąteczne jajeczka z piórkami, puszyste zajączki, urocze kurki. Oto nasze wyjątkowe propozycje.


25/03/2018

Pierwszy Dzień Wiosny

Motylki wybrały się na wycieczkę, by przywołać Panią Wiosnę, a pożegnać zimę. Zabrały ze sobą kolorowe kwiaty, instrumenty i dobry humor. Co prawda w marcu jak w garncu, ale my się zimy nie boimy i o wiośnie już myślimy.


14/03/2018

KONKURS WIELKANOCNY

W ramach wielkanocnego konkursu międzyprzedszkolnego nasze Motylki wykonały jaja wielkanocne. Zapraszamy do obejrzenia dzieł małych artystów.


14/03/2018

Zajęcia ogólnorozwojowe z piłką

Wtorek to dzień, kiedy dzieci biorą udział w zajęciach ogólnorozwojowych z piłką. Jest to zestawienie zabaw z wykorzystaniem piłki, które Motylki szczególnie lubią i na które zawsze z niecierpliwością czekają.


11/03/2018

Kreatywne prace plastyczne

W grupie Motylki odbyły się zajęcia plastyczne techniką malowania nitką. Jest ona bardzo twórcza i zabawowa. Poprzez ruch nitki zamoczonej w farbie, na kartce papieru tworzy się przepiękne obrazy.


11/03/2018

Wszyscy lubimy rytmikę

Jak co tydzień Motylki uczestniczyły w zajęciach z rytmiki. Było wesoło i radośnie.


04/03/2018

URODZINY MICHALINKI

Kolejne urodzinki za nami. Tym razem sto lat zaśpiewaliśmy dla Michalinki.


20/02/2018

Muzyka etniczna

Muzyka etniczna zagościła w naszym przedszkolu. Grupa Motylki poznawała i grała na instrumentach z krajów bałkańskich.


18/02/2018

URODZINY MATEUSZKA

Obchodziliśmy urodzinki naszego motylka Mateuszka. Sto lat, sto lat, sto lat dla ciebie Mati.


28/01/2018

Z Dnia Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka w grupie Motylki był cudowny i niezapomniany dla nas wszystkich. Powspominajmy go oglądając zdjęcia. 


04/01/2018

ZAPROSZENIE

MAMY ZASZCZYT ZAPROSIĆ WSZYSTKIE BABCIE I DZIADZIUSIÓW NA UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI ICH ŚWIĘTA, KTÓRA ODBĘDZIE SIĘ 23.01.2018r. (wtorek) o godz.10.00.  


Copyright © by Przedszkole Alfik 2017