29/04/2020

Tańcz, tańcz, tańcz!

Propozycje zabaw na środę (29.04.)

Drogie Dzieci! Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Tańca. Ponieważ uwielbiacie zajęcia taneczne dziś potańczymy oraz dowiemy się jakie są rodzaje tańca.

1. Balet – obejrzyjcie fragment widowiska baletowego „Dziadek do orzechów” P. Czajkowskiego http://tiny.cc/qzrxnz i odpowiedzcie na pytania.

-Jak nazywa się ten rodzaj tańca, który przed chwilą obejrzeliście? (Balet to rodzaj widowiska teatralnego, w którym głównym środkiem wyrazu jest taniec. Poprzez ruch wyrażane są emocje, historie, zdarzenia. Baletowi zawsze towarzyszy specjalnie stworzona muzyka i choreografia czyli taniec)

-Czy znacie inne tytuły przedstawień baletowych?

2. Zatańcz jak w balecie – do muzyki Piotra Czajkowskiego http://tiny.cc/edlynz - Zwróćcie uwagę na lekkość ruchu, grację w tańcu, układ stóp i palców dłoni – obciągnięte palce. Na pewno zostaniecie nagrodzeni brawami Domowników!

3. Zastanówcie się jak wyglądają tancerze baletowi? – opiszcie ich strój.

Kostium baletnicy: przeważnie w kolorze białym lub lekko różowym

-paczka czyli tiulowa, krótka spódniczka

-pointy czyli specjalne baletki o sztywnym przodzie, aby tańczyć na palcach

-rajstopy przeważnie w kolorze białym

-ozdoby na głowie w zależności od tematu przedstawienia

Kostium baletmistrza:

-trykot – obcisły strój

-pointy – baletki do tańca

Spróbujcie zapamiętać nazwy elementów stroju baletnicy i baletmistrza.

4. Czy znacie inne rodzaje tańca? A może pamiętacie nazwy tańców, których uczycie się na zajęciach tańca towarzyskiego? Oto krótka podróż po krainie tańca! Włączcie filmiki i ruszajcie się, bo potraficie robić to wspaniale!!!

http://tiny.cc/cvsxnz

http://tiny.cc/3ftxnz

https://www.youtube.com/watch?v=S1FtyGyZor0

https://www.youtube.com/watch?v=S8QexDjzao0

5. Muzyczne malowanie – włączcie muzykę relaksującą, przygotujcie kartkę, farbki i pędzelki i wsłuchując się w dźwięki malujcie to co podpowiada Wam muzyka.

6. Mydlane bańki – spróbujcie z wody i płynu do naczyń zrobić płyn do baniek. Na gładkiej powierzchni np. stole próbujcie robić słomką duże bańki mydlane, a w środku kolejne… http://tiny.cc/a1oynz

7. Kostium baletnicy – jeżeli masz ochotę możesz narysować baletnicę, zaprojektować jej kostium i ozdobić dowolną techniką.

Przede wszystkim jednak tańcz, tańcz, tańcz!!!

Pozdrawiamy ciepło!

Copyright © by Przedszkole Alfik 2017