23/04/2020

Witajcie!

W tym tygodniu obchodziliśmy Dzień Ziemi i działamy proekologicznie, nie zapominajcie o tym ale..też uwielbiamy czytać książki. Czytanie między innymi: jest pomocne w rozwoju mowy, słuchu i rozumienia, rozwija wyobraźnię, zdolność koncentracji czy dostrzegania szczegółów, redukuje stres. Kilka propozycji na wesoło:

1.,, Najpiękniej czyta moja mama i mój tata" - cały czas trwa akcja,, Cała Polska Czyta Dzieciom"- przeczytajcie głośno ciekawą, mądrą a może zabawną książkę, bajkę. Na pewno macie swoją ulubioną książkę. Z niecierpliwością czekamy na wyjątkowe zdjęcia pokazujące rodzinne bajanie lub Waszą ulubioną bajkę.

2.,, Sensoryczny obrazek/książka" - wykonaj wspólnie z Rodzicami obrazek do swojej ulubionej książki, samodzielnie bądź wykorzystaj znalezioną w Internecie kolorowankę. Co to znaczy sensoryczny, czyli taki, który wpływa na wszystkie zmysły. Pamiętaj by wykorzystać różne faktury np.makaron, pomponiki, piórka. Każdy materiał daje inne wrażenia dotykowe.

3.,, Zaczarowana zakładka" - pamiętacie o akcji w ramach projektu,, Magiczna moc bajek", wszystkie zakładki wyślemy do organizatora i w ten sposób powstanie czytelnicza mapa Polski.

4.,, Złota rybka"- wykonaj obrazek dowolną techniką, temat: moje życzenia do złotej rybki, pokaż nam o czym marzysz.

Ściskamy gorąco! I czekamy na relacje. Bawcie się dobrze.

Źródło zdjęć : Google - grafika 

Copyright © by Przedszkole Alfik 2017